16SVPF180M
PanasonicPanasonic
16SVPF180M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16SVPF180M
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
Dataark: 1.16SVPF180M.pdf2.16SVPF180M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16SVPF180M
Varenummer 16SVPF180M Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 64586 pcs Datablad 1.16SVPF180M.pdf2.16SVPF180M.pdf
Spændingsvurdering 16V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie OS-CON™, SVPF
Ripple Current @ Low Frequency 165mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 3.3A @ 100kHz
Vurderinger - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne P16479CT
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 22 mOhm
Detaljeret beskrivelse 180µF 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 22 mOhm 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 180µF