LQA30B200C
Power IntegrationsPower Integrations
LQA30B200C Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LQA30B200C
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY GP 200V 15A TO263AB
Dataark: LQA30B200C.pdf
RoHs Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for LQA30B200C
Varenummer LQA30B200C Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE ARRAY GP 200V 15A TO263AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 58441 pcs Datablad LQA30B200C.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.2V @ 15A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package TO-263AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 16.5ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne 596-1451-5 Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 15A