LQA30T150C
Power IntegrationsPower Integrations
Power Integrations
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LQA30T150C
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE CC 150V 15A DUAL TO-220AB
Dataark: LQA30T150C.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
350 pcs
  • Besked
Specifikationer for LQA30T150C
Varenummer LQA30T150C Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE CC 150V 15A DUAL TO-220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 55770 pcs Datablad LQA30T150C.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.2V @ 15A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 150V
Leverandør Device Package TO-220AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 16.3ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-3
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 150V 15A Through Hole TO-220-3 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 150V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 15A