LQA40B150C
Power IntegrationsPower Integrations
LQA40B150C Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LQA40B150C
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE CC 150V 20A DUAL TO-263AB
Dataark: LQA40B150C.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for LQA40B150C
Varenummer LQA40B150C Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE CC 150V 20A DUAL TO-263AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 60544 pcs Datablad LQA40B150C.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.2V @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 150V
Leverandør Device Package TO-263AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 16.9ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 150V 20A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 150V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 20A