LQA40T200C
Power IntegrationsPower Integrations
Power Integrations
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LQA40T200C
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY GP 200V 20A TO220AB
Dataark: LQA40T200C.pdf
RoHs Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LQA40T200C
Varenummer LQA40T200C Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE ARRAY GP 200V 20A TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder lead / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34213 pcs Datablad LQA40T200C.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.2V @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 200V
Leverandør Device Package TO-220AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 17ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-3
Andre navne 596-1455-5 Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 20A Through Hole TO-220-3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 500µA @ 200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 20A