QH03BZ600
Power IntegrationsPower Integrations
QH03BZ600 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QH03BZ600
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AB
Dataark: QH03BZ600.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for QH03BZ600
Varenummer QH03BZ600 Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 129018 pcs Datablad QH03BZ600.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3V @ 3A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package TO-263AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 9.8ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Driftstemperatur - Junction 150°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Detaljeret beskrivelse Diode Standard 600V 3A Surface Mount TO-263AB
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 3A
Kapacitans @ Vr, F 11pF @ 10V, 1MHz
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
QH03-12
QH03-12
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 300V 1.25W
På lager: 4739 pcs
Hent: QH03-12.pdf
RFQ
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 500V 1.25W
På lager: 948 pcs
Hent: QH05-12.pdf
RFQ
QH01-5
QH01-5
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 100V 1.25W
På lager: 1123 pcs
Hent: QH01-5.pdf
QH08TZ600
QH08TZ600
producenter: Power Integrations
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
Hent: QH08TZ600.pdf
QH02-5
QH02-5
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 200V 1.25W
Hent: QH02-5.pdf
QH05BZ600
QH05BZ600
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 5A TO263AB
Hent: QH05BZ600.pdf
QH03TZ600
QH03TZ600
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 3A TO220AC
Hent: QH03TZ600.pdf
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 150V 1.25W