QH08TZ600
Power IntegrationsPower Integrations
QH08TZ600 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QH08TZ600
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
Dataark: QH08TZ600.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for QH08TZ600
Varenummer QH08TZ600 Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 42213 pcs Datablad QH08TZ600.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3.15V @ 8A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package TO-220AC Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 11.1ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-2
Andre navne 596-1353-5 Driftstemperatur - Junction 150°C (Max)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Detaljeret beskrivelse Diode Standard 600V 8A Through Hole TO-220AC Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 600V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 8A Kapacitans @ Vr, F 25pF @ 10V, 1MHz
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
QH04CT-12
QH04CT-12
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER +/-200V 1.25W
På lager: 6462 pcs
Hent: QH04CT-12.pdf
RFQ
QH03BZ600
QH03BZ600
producenter: Power Integrations
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 3A TO263AB
På lager: 129018 pcs
Hent: QH03BZ600.pdf
RFQ
QH01-5
QH01-5
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 100V 1.25W
Hent: QH01-5.pdf
QH03TZ600
QH03TZ600
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 3A TO220AC
Hent: QH03TZ600.pdf
QH015-12
QH015-12
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 150V 1.25W
Hent: QH015-12.pdf
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 500V 1.25W
På lager: 948 pcs
Hent: QH05-12.pdf
QH05TZ600
QH05TZ600
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 5A TO220AC
Hent: QH05TZ600.pdf
QH08BZ600
QH08BZ600
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB
Hent: QH08BZ600.pdf
QH02-5
QH02-5
Hent: QH02-5.pdf
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 300V 1.25W