QH08BZ600
Power IntegrationsPower Integrations
QH08BZ600 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: QH08BZ600
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB
Dataark: QH08BZ600.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for QH08BZ600
Varenummer QH08BZ600 Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 82571 pcs Datablad QH08BZ600.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3.15V @ 8A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package TO-263AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 11.1ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Driftstemperatur - Junction 150°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Detaljeret beskrivelse Diode Standard 600V 8A Surface Mount TO-263AB
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 8A
Kapacitans @ Vr, F 25pF @ 10V, 1MHz
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
QH05BZ600
QH05BZ600
producenter: Power Integrations
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 600V 5A TO263AB
På lager: 104872 pcs
Hent: QH05BZ600.pdf
RFQ
QH015-5
QH015-5
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 150V 1.25W
På lager: 2713 pcs
Hent: QH015-5.pdf
RFQ
QH01-5
QH01-5
producenter: XP Power
Beskrivelse: DC DC CONVERTER 100V 1.25W