RACT20-350
RECOM PowerRECOM Power
RACT20-350 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RACT20-350
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse LED DRIVER CC AC/DC 30-56V 350MA
Dataark: RACT20-350.pdf
  • Besked
Specifikationer for RACT20-350
Varenummer RACT20-350 Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse LED DRIVER CC AC/DC 30-56V 350MA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6138 pcs Datablad RACT20-350.pdf
Vægt 0.32 lb (145.15g) Spænding - Output 30 ~ 56 V
Spænding - Isolering 3.75kV Spænding - Indgang (Min) 180VAC
Spænding - Indgang (Max) 264VAC Type Constant Current
Topologi AC DC Converter Afslutningsstil 5.5mm Socket, Screw Terminal
Størrelse / Dimension 5.41" L x 1.98" W x 0.91" H (137.5mm x 50.2mm x 23.0mm) Serie LIGHTLINE RACT20
Vurderinger IP20 Power (Watts) 20W
Andre navne 20000840
RACT20350
Driftstemperatur -30°C ~ 50°C
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner OTP, SCP Effektivitet 82%
Dæmpning Triac Detaljeret beskrivelse 350mA 30 ~ 56 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Nuværende - Output (Max) 350mA Godkendelser CE, cULus