100ZLH82MEFCT810X20
RubyconRubycon
100ZLH82MEFCT810X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH82MEFCT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH82MEFCT810X20.pdf2.100ZLH82MEFCT810X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH82MEFCT810X20
Varenummer 100ZLH82MEFCT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 421532 pcs Datablad 1.100ZLH82MEFCT810X20.pdf2.100ZLH82MEFCT810X20.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLH Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose