100ZLH820MEFC18X40
RubyconRubycon
100ZLH820MEFC18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH820MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH820MEFC18X40.pdf2.100ZLH820MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH820MEFC18X40
Varenummer 100ZLH820MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23264 pcs Datablad 1.100ZLH820MEFC18X40.pdf2.100ZLH820MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 2.106A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.51A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 100ZLH820MEFC18X40-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 26 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose