100ZLH8.2MEFC5X11
RubyconRubycon
100ZLH8.2MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH8.2MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8.2UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH8.2MEFC5X11.pdf2.100ZLH8.2MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH8.2MEFC5X11
Varenummer 100ZLH8.2MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 8.2UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1416384 pcs Datablad 1.100ZLH8.2MEFC5X11.pdf2.100ZLH8.2MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 68.46mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 163mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 1.4 Ohms
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 8.2µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 8.2µF