100ZLH680MEFC16X40
RubyconRubycon
100ZLH680MEFC16X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH680MEFC16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH680MEFC16X40.pdf2.100ZLH680MEFC16X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH680MEFC16X40
Varenummer 100ZLH680MEFC16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32606 pcs Datablad 1.100ZLH680MEFC16X40.pdf2.100ZLH680MEFC16X40.pdf
Tolerance 680µF Overflade Mount Land Størrelse 0.295" (7.50mm)
Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm) Serie ZLH
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 100V Pakke / tilfælde -
Andre navne 100ZLH680MEFC16X40-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Antal kondensatorer 1.573A Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer 100ZLH680MEFC16X40
Levetid @ Temp. - Impedans 27 mOhm
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) Udvidet beskrivelse 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Applikationer 10000 Hrs @ 105°C