100ZLH680MEFCGC16X40
RubyconRubycon
100ZLH680MEFCGC16X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH680MEFCGC16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH680MEFCGC16X40.pdf2.100ZLH680MEFCGC16X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH680MEFCGC16X40
Varenummer 100ZLH680MEFCGC16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53445 pcs Datablad 1.100ZLH680MEFCGC16X40.pdf2.100ZLH680MEFCGC16X40.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 1.573A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.86A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 27 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF