100ZLH68MEFCT810X16
RubyconRubycon
100ZLH68MEFCT810X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH68MEFCT810X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH68MEFCT810X16.pdf2.100ZLH68MEFCT810X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH68MEFCT810X16
Varenummer 100ZLH68MEFCT810X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 488800 pcs Datablad 1.100ZLH68MEFCT810X16.pdf2.100ZLH68MEFCT810X16.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLH Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose