100ZLJ100M10X20
RubyconRubycon
100ZLJ100M10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLJ100M10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLJ100M10X20.pdf2.100ZLJ100M10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLJ100M10X20
Varenummer 100ZLJ100M10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 99859 pcs Datablad 1.100ZLJ100M10X20.pdf2.100ZLJ100M10X20.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 715mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.43A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1038
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 84 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose