16ST106K4532-ND
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ST106K4532-ND
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP FILM 10UF 10% 16VDC 1812
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ST106K4532-ND
Varenummer 16ST106K4532-ND Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP FILM 10UF 10% 16VDC 1812 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 103072 pcs Datablad
Spændingsvurdering - DC 16V Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±10% Afslutning Solder Pads
Størrelse / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Serie PMLCAP®, ST
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1812 (4532 Metric) Andre navne 16ST106K4532X
16ST106K4532X-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.110" (2.80mm)
Funktioner - Dielektrisk materiale Acrylic, Metallized
Detaljeret beskrivelse 10µF Film Capacitor 16V Acrylic, Metallized 1812 (4532 Metric) kapacitans 10µF