16ST155M3216-ND
Produkt oversigt
Varenummer: 16ST155M3216-ND
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP FILM 1.5UF 20% 16VDC 1206
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ST155M3216-ND
Varenummer 16ST155M3216-ND Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP FILM 1.5UF 20% 16VDC 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 72812 pcs Datablad
Spændingsvurdering - DC 16V Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±20% Afslutning Solder Pads
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Serie PMLCAP®, ST
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Andre navne 16ST155M3216X
16ST155M3216X-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.063" (1.60mm)
Funktioner - Dielektrisk materiale Acrylic, Metallized
Detaljeret beskrivelse 1.5µF Film Capacitor 16V Acrylic, Metallized 1206 (3216 Metric) kapacitans 1.5µF