25SGV100M8X10.5
RubyconRubycon
25SGV100M8X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25SGV100M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Dataark: 1.25SGV100M8X10.5.pdf2.25SGV100M8X10.5.pdf3.25SGV100M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25SGV100M8X10.5
Varenummer 25SGV100M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 180mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 216mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4098-2
25SGV100M8X10.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF