25ZLJ560M8X20
RubyconRubycon
25ZLJ560M8X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLJ560M8X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLJ560M8X20.pdf2.25ZLJ560M8X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLJ560M8X20
Varenummer 25ZLJ560M8X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 156161 pcs Datablad 1.25ZLJ560M8X20.pdf2.25ZLJ560M8X20.pdf
Tolerance 560µF Overflade Mount Land Størrelse 0.138" (3.50mm)
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie ZLJ
RoHS Status Bulk Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 25V Pakke / tilfælde -
Andre navne 1189-1254 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Antal kondensatorer 1.078A @ 120Hz Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer 25ZLJ560M8X20
Levetid @ Temp. - Impedans 41 mOhm
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) Udvidet beskrivelse 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) ±20% Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL
Applikationer 10000 Hrs @ 105°C