25ZLJ68M5X11
RubyconRubycon
25ZLJ68M5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLJ68M5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLJ68M5X11.pdf2.25ZLJ68M5X11.pdf
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLJ68M5X11
Varenummer 25ZLJ68M5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 403512 pcs Datablad 1.25ZLJ68M5X11.pdf2.25ZLJ68M5X11.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 225mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 450mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2244
25ZLJ68M5X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 400 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose