35PK100MEFC6.3X11
RubyconRubycon
35PK100MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PK100MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35PK100MEFC6.3X11.pdf2.35PK100MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PK100MEFC6.3X11
Varenummer 35PK100MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 263809 pcs Datablad 1.35PK100MEFC6.3X11.pdf2.35PK100MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 215mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 258mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1266
35PK100MEFC63X11
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 100µF