35PK3300MEFCGC16X25
RubyconRubycon
35PK3300MEFCGC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PK3300MEFCGC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35PK3300MEFCGC16X25.pdf2.35PK3300MEFCGC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PK3300MEFCGC16X25
Varenummer 35PK3300MEFCGC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 108858 pcs Datablad 1.35PK3300MEFCGC16X25.pdf2.35PK3300MEFCGC16X25.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 1.99A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.2885A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3300µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 3300µF Applikationer General Purpose