35PK2200MEFC16X25
RubyconRubycon
35PK2200MEFC16X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PK2200MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35PK2200MEFC16X25.pdf2.35PK2200MEFC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PK2200MEFC16X25
Varenummer 35PK2200MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 147890 pcs Datablad 1.35PK2200MEFC16X25.pdf2.35PK2200MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 1.81A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.0815A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1267
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.043" (26.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2200µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 2200µF