450LSG1500M51X118
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LSG1500M51X118
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.450LSG1500M51X118.pdf2.450LSG1500M51X118.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LSG1500M51X118
Varenummer 450LSG1500M51X118 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1929 pcs Datablad 1.450LSG1500M51X118.pdf2.450LSG1500M51X118.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSG Ripple Current @ Low Frequency 5.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 7.42A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.764" (121.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1500µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 1500µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
450LSG1000MEFC51X98
450LSG1000MEFC51X98
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
På lager: 1924 pcs
Hent: 450LSG1000MEFC51X98.pdf
RFQ
450LSG10000MEFC90X221
450LSG10000MEFC90X221
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW
På lager: 323 pcs
Hent: 450LSG10000MEFC90X221.pdf
RFQ
450LMT
450LMT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 450A 240VAC/150VDC