450LLE6R8MEFC10X20
RubyconRubycon
450LLE6R8MEFC10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LLE6R8MEFC10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450LLE6R8MEFC10X20.pdf2.450LLE6R8MEFC10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LLE6R8MEFC10X20
Varenummer 450LLE6R8MEFC10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 113980 pcs Datablad 1.450LLE6R8MEFC10X20.pdf2.450LLE6R8MEFC10X20.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 84mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 280mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2302
450LLE6.8MEFC10X20
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 6.8µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C kapacitans 6.8µF