450LSG1000MNB51X98
RubyconRubycon
450LSG1000MNB51X98 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LSG1000MNB51X98
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
Dataark: 1.450LSG1000MNB51X98.pdf2.450LSG1000MNB51X98.pdf3.450LSG1000MNB51X98.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LSG1000MNB51X98
Varenummer 450LSG1000MNB51X98 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSG Ripple Current @ Low Frequency 4.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.02A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1950
450LSG1000M51X98
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 3.976" (101.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1000µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 1000µF