450TXW56MEFC16X30
RubyconRubycon
450TXW56MEFC16X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450TXW56MEFC16X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450TXW56MEFC16X30.pdf2.450TXW56MEFC16X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450TXW56MEFC16X30
Varenummer 450TXW56MEFC16X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 48149 pcs Datablad 1.450TXW56MEFC16X30.pdf2.450TXW56MEFC16X30.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 510mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 765mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1390
450TXW56MEFCEFR16X30
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.280" (32.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 56µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 56µF