450TXW68MEFC16X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450TXW68MEFC16X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450TXW68MEFC16X35.pdf2.450TXW68MEFC16X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450TXW68MEFC16X35
Varenummer 450TXW68MEFC16X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45479 pcs Datablad 1.450TXW68MEFC16X35.pdf2.450TXW68MEFC16X35.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 590mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 885mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose