CSRN2010JTR180
Stackpole Electronics Inc.Stackpole Electronics Inc.
CSRN2010JTR180 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSRN2010JTR180
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES SMD 0.18 OHM 5% 1W 2010
Dataark: 1.CSRN2010JTR180.pdf2.CSRN2010JTR180.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSRN2010JTR180
Varenummer CSRN2010JTR180 Fabrikant Stackpole Electronics Inc.
Beskrivelse RES SMD 0.18 OHM 5% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1202640 pcs Datablad 1.CSRN2010JTR180.pdf2.CSRN2010JTR180.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 1W
Spænding - Opdeling 2010 Tykkelse (Max) ±250ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm) Serie CSRN
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering 2010 (5025 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer CSRN2010JTR180 Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.75mm)
Funktioner Current Sense FIFO s 2
Udvidet beskrivelse 0.18 Ohm ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±5%
Beskrivelse RES SMD 0.18 OHM 5% 1W 2010 Belægning, Boligtype Thick Film