CSRN2010JTR300
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSRN2010JTR300 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSRN2010JTR300
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.3 OHM 5% 1W 2010
Dataark: 1.CSRN2010JTR300.pdf2.CSRN2010JTR300.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSRN2010JTR300
Varenummer CSRN2010JTR300 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.3 OHM 5% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 160992 pcs Datablad 1.CSRN2010JTR300.pdf2.CSRN2010JTR300.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±250ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Serie CSRN Modstand 300 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne CSRN2010JTR300CT
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.75mm) Funktioner Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 300 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film