EWT25JB75R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
EWT25JB75R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EWT25JB75R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W
Dataark: 1.EWT25JB75R0.pdf2.EWT25JB75R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for EWT25JB75R0
Varenummer EWT25JB75R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9185 pcs Datablad 1.EWT25JB75R0.pdf2.EWT25JB75R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Størrelse / Dimension 0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm) Serie EWT
Modstand 75 Ohms Power (Watts) 25W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Tubular
Andre navne EWT 25 75 5% B
EWT2575JB
EWT2575JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 75 Ohms ±5% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor