EWT50JB100R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
EWT50JB100R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EWT50JB100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W
Dataark: 1.EWT50JB100R.pdf2.EWT50JB100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for EWT50JB100R
Varenummer EWT50JB100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6938 pcs Datablad 1.EWT50JB100R.pdf2.EWT50JB100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Størrelse / Dimension 0.563" Dia x 4.016" L (14.30mm x 102.00mm) Serie EWT
Modstand 100 Ohms Power (Watts) 50W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Tubular
Andre navne EWT 50 100 5% B
EWT50100JB
EWT50100JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Monteringsfunktion Brackets (not included) Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style Tab Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±5% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor