EWT50JB150R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
EWT50JB150R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EWT50JB150R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W
Dataark: 1.EWT50JB150R.pdf2.EWT50JB150R.pdf
  • Besked
Specifikationer for EWT50JB150R
Varenummer EWT50JB150R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6377 pcs Datablad 1.EWT50JB150R.pdf2.EWT50JB150R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Størrelse / Dimension 0.563" Dia x 4.016" L (14.30mm x 102.00mm) Serie EWT
Modstand 150 Ohms Power (Watts) 50W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Tubular
Andre navne EWT 50 150 5% B
EWT50150JB
EWT50150JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 150 Ohms ±5% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor