FRN2JT43R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FRN2JT43R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 43 OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: FRN2JT43R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for FRN2JT43R0
Varenummer FRN2JT43R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 43 OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1283005 pcs Datablad FRN2JT43R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie FRN Modstand 43 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -40°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Fusible, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 43 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Moisture Resistant, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film