MR3FT70L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
MR3FT70L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MR3FT70L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.07 OHM 3W 1% AXIAL
Dataark: MR3FT70L0.pdf
  • Besked
Specifikationer for MR3FT70L0
Varenummer MR3FT70L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.07 OHM 3W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 176554 pcs Datablad MR3FT70L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Serie MR Modstand 70 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 275°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 70 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Metal Foil Sammensætning Metal Foil