PRSM2JA16K0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
PRSM2JA16K0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PRSM2JA16K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 16K OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.PRSM2JA16K0.pdf2.PRSM2JA16K0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PRSM2JA16K0
Varenummer PRSM2JA16K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 16K OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1190100 pcs Datablad 1.PRSM2JA16K0.pdf2.PRSM2JA16K0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie RSMF Modstand 16 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 235°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 16 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film