PRSM2JA68K0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PRSM2JA68K0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 68K OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.PRSM2JA68K0.pdf2.PRSM2JA68K0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PRSM2JA68K0
Varenummer PRSM2JA68K0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 68K OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1123100 pcs Datablad 1.PRSM2JA68K0.pdf2.PRSM2JA68K0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie RSMF Modstand 68 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 235°C
Detaljeret beskrivelse 68 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film