RSF2FT39K2
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
RSF2FT39K2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RSF2FT39K2
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 39.2K OHM 2W 1% AXIAL
Dataark: 1.RSF2FT39K2.pdf2.RSF2FT39K2.pdf
  • Besked
Specifikationer for RSF2FT39K2
Varenummer RSF2FT39K2 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 39.2K OHM 2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1154911 pcs Datablad 1.RSF2FT39K2.pdf2.RSF2FT39K2.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Serie RSF Modstand 39.2 kOhms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne RS 2 39.2K 1% R
RS 2 39.2K 1% R-ND
RS239.2K1%R
RS239.2K1%R-ND
RS239.2KFR
RS239.2KFR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 235°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 39.2 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film