RSPF1JT100R
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF1JT100R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100 OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSPF1JT100R.pdf2.RSPF1JT100R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSPF1JT100R
Varenummer RSPF1JT100R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100 OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2463927 pcs Datablad 1.RSPF1JT100R.pdf2.RSPF1JT100R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Serie RSPF Modstand 100 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Detaljeret beskrivelse 100 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film