RSPF1JT150K
Produkt oversigt
Varenummer: RSPF1JT150K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 150K OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: 1.RSPF1JT150K.pdf2.RSPF1JT150K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for RSPF1JT150K
Varenummer RSPF1JT150K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 150K OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2472170 pcs Datablad 1.RSPF1JT150K.pdf2.RSPF1JT150K.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -200/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Serie RSPF Modstand 150 kOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 150 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film