WRF1JB2R00
Produkt oversigt
Varenummer: WRF1JB2R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES WW 1W 2 OHM 5% AXIAL
Dataark: 1.WRF1JB2R00.pdf2.WRF1JB2R00.pdf
  • Besked
Specifikationer for WRF1JB2R00
Varenummer WRF1JB2R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES WW 1W 2 OHM 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6946 pcs Datablad 1.WRF1JB2R00.pdf2.WRF1JB2R00.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -80/ +900ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Serie WRF Modstand 2 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Andre navne WRF 1 2 5% A
WRF125%A
WRF125%A-ND
WRF12JA
WRF12JA-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 200°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 2 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound