WW10FT174R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
WW10FT174R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: WW10FT174R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 174 OHM 10W 1% AXIAL
Dataark: 1.WW10FT174R.pdf2.WW10FT174R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for WW10FT174R
Varenummer WW10FT174R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 174 OHM 10W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 109270 pcs Datablad 1.WW10FT174R.pdf2.WW10FT174R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±20ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Serie WW Modstand 174 Ohms
Power (Watts) 10W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 174 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound Sammensætning Wirewound