PTN1.25BK50
TechflexTechflex
PTN1.25BK50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PTN1.25BK50
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1-1/4" X 50' BLACK
Dataark: 1.PTN1.25BK50.pdf2.PTN1.25BK50.pdf
  • Besked
Specifikationer for PTN1.25BK50
Varenummer PTN1.25BK50 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1-1/4" X 50' BLACK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1957 pcs Datablad 1.PTN1.25BK50.pdf2.PTN1.25BK50.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.025" (0.64mm)
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Flexo® PET Andre navne 1030-1011
PTN125BK50
Driftstemperatur -70°C ~ 125°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Væskebeskyttelse Gasoline Resistant Længde 50.00' (15.24m)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Varme beskyttelse Heat Resistant
Funktioner Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse UV Resistant
Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet - Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 1.250" (31.75mm)
Diameter - Indvendig, Udvidet 1.750" (44.45mm) Farve Black