PTN1.75BK30
TechflexTechflex
PTN1.75BK30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PTN1.75BK30
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1-3/4" X 30' BLACK
Dataark: 1.PTN1.75BK30.pdf2.PTN1.75BK30.pdf
  • Besked
Specifikationer for PTN1.75BK30
Varenummer PTN1.75BK30 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1-3/4" X 30' BLACK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1979 pcs Datablad 1.PTN1.75BK30.pdf2.PTN1.75BK30.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.025" (0.64mm)
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Flexo® PET Andre navne 1030-1015
PTN175BK30
Driftstemperatur -70°C ~ 125°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Væskebeskyttelse Gasoline Resistant Længde 30.00' (9.14m)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Varme beskyttelse Heat Resistant
Funktioner Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse UV Resistant
Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet - Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 1.750" (44.45mm)
Diameter - Indvendig, Udvidet 2.750" (69.85mm) Farve Black