PTN1.50BK40
TechflexTechflex
PTN1.50BK40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PTN1.50BK40
Producent / Mærke: Techflex
Produkt beskrivelse SLEEVING 1.5" X 40' BLACK
Dataark: 1.PTN1.50BK40.pdf2.PTN1.50BK40.pdf
  • Besked
Specifikationer for PTN1.50BK40
Varenummer PTN1.50BK40 Fabrikant Techflex
Beskrivelse SLEEVING 1.5" X 40' BLACK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2172 pcs Datablad 1.PTN1.50BK40.pdf2.PTN1.50BK40.pdf
Bredde - Vægtykkelse 0.025" (0.64mm)
Type attributter Expandable Type Sleeving
Serie Flexo® PET Andre navne 1030-1013
PTN150BK40
Driftstemperatur -70°C ~ 125°C Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale Brandbarhed Rating UL94 V-0 Materiale Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Væskebeskyttelse Gasoline Resistant Længde 40.00' (12.19m)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Varme beskyttelse Heat Resistant
Funktioner Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant Miljøbeskyttelse UV Resistant
Diameter - Udenfor, Ikke-udvidet - Diameter - Indvendig, Ikke-udvidet 1.500" (38.10mm)
Diameter - Indvendig, Udvidet 2.125" (53.97mm) Farve Black
Slidbeskyttelse Abrasion and Cut Resistant
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
PTN1.00CL
PTN1.00CL
producenter: Techflex
Beskrivelse: SLEEVING 1" X 250' CLEAR
På lager: 895 pcs
Hent: PTN1.00CL.pdf
RFQ
PTN1.50BK
PTN1.50BK
producenter: Techflex
Beskrivelse: SLEEVING 1.5" X 200' BLACK