UCP180PS12
XP PowerXP Power
XP Power
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCP180PS12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC-DC U CHANNEL PSU, 180W, IND+M
Dataark: UCP180PS12.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCP180PS12
Varenummer UCP180PS12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC-DC U CHANNEL PSU, 180W, IND+M Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1019 pcs Datablad UCP180PS12.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 12V
Spænding - Isolering 4kV Spænding - Indgang 85 ~ 264 VAC
Type Open Frame Størrelse / Dimension 4.24" L x 2.47" W x 1.16" H (107.7mm x 62.7mm x 29.5mm)
Serie UCP180 Power (Watts) 120W (180W Forced Air)
Andre navne 1470-4559 Driftstemperatur -40°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner PFC, Universal Input
Effektivitet 92% Detaljeret beskrivelse Open Frame AC DC Converter 1 Output 12V 10A 85 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 10A Godkendelser CB, TUV, UL