UCP180PS48
Produkt oversigt
Varenummer: UCP180PS48
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC-DC U CHANNEL PSU, 180W, IND+M
Dataark: UCP180PS48.pdf
  • Besked
Specifikationer for UCP180PS48
Varenummer UCP180PS48 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC-DC U CHANNEL PSU, 180W, IND+M Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1122 pcs Datablad UCP180PS48.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 48V
Spænding - Isolering 4kV Spænding - Indgang 85 ~ 264 VAC
Type Open Frame Størrelse / Dimension 4.24" L x 2.47" W x 1.16" H (107.7mm x 62.7mm x 29.5mm)
Serie UCP180 Power (Watts) 120W (180W Forced Air)
Andre navne 1470-4565 Driftstemperatur -40°C ~ 70°C (With Derating)
Effektivitet 92% Detaljeret beskrivelse Open Frame AC DC Converter 1 Output 48V 2.5A 85 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 2.5A Godkendelser CB, TUV, UL