UCP225PS12
XP PowerXP Power
UCP225PS12 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCP225PS12
Producent / Mærke: XP Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 225W
Dataark: UCP225PS12.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 821 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 821 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCP225PS12
Varenummer UCP225PS12 Fabrikant XP Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 225W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 821 pcs Datablad UCP225PS12.pdf
Spænding - Output 4 - Spænding - Output 3 -
Spænding - Output 2 - Spænding - Output 1 12V
Spænding - Isolering 4kV Spænding - Indgang 85 ~ 264 VAC
Type Open Frame Størrelse / Dimension 5.00" L x 3.12" W x 1.18" H (127.0mm x 79.2mm x 29.2mm)
Serie UCP225 Power (Watts) 150W (225W Forced Air)
Andre navne 1470-3954 Driftstemperatur -40°C ~ 70°C (With Derating)
Antal udgange 1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Mindste belastning er påkrævet No
Effektivitet 92% Detaljeret beskrivelse Open Frame AC DC Converter 1 Output 12V 12.5A 85 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 12.5A Godkendelser CB, CE
Applikationer ITE (Commercial), Medical
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UCP225 TOP FAN KIT
UCP225 TOP FAN KIT
producenter: XP Power
Beskrivelse: FAN FOR UCP225 SERIES PWR SUPPLY
På lager: 3393 pcs
Hent: UCP225 TOP FAN KIT.pdf
RFQ
UCP180PS36
UCP180PS36
producenter: XP Power
Beskrivelse: AC-DC U CHANNEL PSU, 180W, IND+M
På lager: 1104 pcs
Hent: UCP180PS36.pdf
RFQ
UCP225PS24
UCP225PS24
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER 24V 225W