PTKM100R-50
Produkt oversigt
Varenummer: PTKM100R-50
Producent / Mærke: API Delevan
Produkt beskrivelse FIXED IND 100UH 3.14A 55 MOHM TH
Dataark: PTKM100R-50.pdf
  • Besked
Specifikationer for PTKM100R-50
Varenummer PTKM100R-50 Fabrikant API Delevan
Beskrivelse FIXED IND 100UH 3.14A 55 MOHM TH Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10604 pcs Datablad PTKM100R-50.pdf
Type Toroidal Tolerance ±10%
Leverandør Device Package - Størrelse / Dimension 0.625" Dia x 0.300" W (15.87mm x 7.62mm)
Afskærmning Shielded Serie PTKMR
Vurderinger - Q @ Freq -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial
Andre navne PTKM100R-50 BULK 100 Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Materiale - Core Ferrite Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test 1kHz selvinduktion 100µH
Højde - Siddende (Max) - Frekvens - Selvresonans 4MHz
Detaljeret beskrivelse 100µH Shielded Toroidal Inductor 3.14A 55 mOhm Max Radial DC-modstand (DCR) 55 mOhm Max
Nuværende vurdering 3.14A Nuværende - Mætning 500mA